Wirtalaiset maailmalla

Pyhäjoen Wirran urheilijat kiertelevät kisoissa ympäri Suomen ja välillä ulkomaillakin. Tälle sivulle keräämme wirtalaisten tuloksia muista kuin Pyhäjoella pidetyistä kilpailuista. Ilmoitathan jos huomaat puutteita.

Vuoden 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ja 2016 tulokset löytyvät omilta sivuiltaan.


Wirtalaisten tuloksia v. 2017 kisoista

 

Oulu, Pohjois-Pohjanmaan PM-ottelut 9.9.2017

T10 3-ottelu
1. Saara Rahlan 950 (60 m 9,12 - pituus 413 - kuula 6,93)

 

Oulu, Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 13.8.2017

T10 60 m aidat
1. Saara Rahlan 9,33 (-3,0)

T10 Korkeus
1. Saara Rahlan 120

T10 Keihäs
5. Saara Rahlan 13,11
 


Rovaniemi, Lapin leiskautukset 13.8.2017

M 100 m
3. Jesse Haikola 12,44 (tuuli 0,0)

M 200 m
2. Jesse Haikola 26,03 (tuuli -0,5)

 

 

Oulu, Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 6.8.2017

T10 60 m
2. Saara Rahlan 9,33 (+1,7)

T10 Pituus
1. Saara Rahlan 395

 

Seinäjoki, Kalevan kisat 22.7.2017

M 400 m aidat
10. Vesa Kittilä 54,91

 

Rovaniemi, Heinäkoitokset 18.7.2017

M 100 m
2. Jesse Haikola 12,88 (tuuli -1,3)

M 200 m
3. Jesse Haikola 25,98 (tuuli -1,0)

 

Kajaani, Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut 15.7.2017

M 400 m
1. Vesa Kittilä 50,24

M19 400 m
2. Jesse Haikola 57,12

 

Jämsä, Aitajuoksukarnevaalit 29.6.2017

M 400 m aidat
4. Vesa Kittilä 54,45

 

Pudasjärvi, Pohjantähti Games 22.6.2017

M 100 m
3. Jesse Haikola 12,46 (tuuli 0,0)

M 200 m
4. Jesse Haikola 25.03 (tuuli +0,1)

 

Saarijärvi, 81. Juhannuskisat 21.6.2017

M19 400 m aidat
1. Vesa Kittilä 54,51

 

Oulu, Sisuviestit 20.6.2017

T+P9 Sukkulaviesti 8x40 m
5. Pyhäjoen Wirta 1 (Kari-Pekka Matero, Helmi Pisilä, Susa Kallio, Olivia Kirkkomäki, Jere Luoma, Anttu Ylikangas, Annika Paavola, Roni Juola) 67,0
6. Pyhäjoen Wirta 2 (Alina Peltoniemi, Tuomas Luoma, Inni Mattila, Milja Kirkkomäki, Sirli Kallio, Lilja Pasanen, Anton Kallio, Inka Takala) 72,8

T9 4x400 m
3. Pyhäjoen Wirta 1 (Susa Kallio, Helmi Pisilä, Inni Mattila, Annika Paavola) 6.52,45
5. Pyhäjoen Wirta 2 (Meri-Merja Matero, Olivia Kirkkomäki, Sirli Kallio, Alina Peltoniemi) 8.12,41

P9 4x400 m
3. Pyhäjoen Wirta (Anttu Ylikangas, Roni Juola, Jere Luoma, Kari-Pekka Matero) 7.19,39

T11 4x50 m
7. Pyhäjoen Wirta 1 (Saara Rahlan, Iina Mattila, Iris Viljamaa, Nea Kallio) 34,33
12. Pyhäjoen Wirta 2 (Aada Kaikkonen, Pihla Pisilä, Janika Haikola, Riina Koskela) 36,81

T11 4x600 m
7. Pyhäjoen Wirta 1 (Kiia Savukoski, Janika Haikola, Iina Mattila, Saara Rahlan) 9.57,07
10. Pyhäjoen Wirta 2 (Aada Kaikkonen, Riina Koskela, Iris Viljamaa, Nea Kallio) 11.25,47

P11 4x50 m
6. Pyhäjoen Wirta (Atte Matero, Eemeli Rantanen, Jaakko Peltoniemi, Tuomas Kangas) 36,13

P11 4x50 m
7. Pyhäjoen Wirta (Atte Matero, Eemeli Rantanen, Jaakko Peltoniemi, Tuomas Kangas) 10.01,83

T15 4x100 m
5. Pyhäjoen Wirta (Henna Huiskonen, Hilla Koivukangas, Sofiia Westerlund, Minja Kalliokulju) 59,93

T15 4x80 m aidat
5. Pyhäjoen Wirta (Henna Huiskonen, Hilla Koivukangas, Sofiia Westerlund, Minja Kalliokulju) 70,22

 

 

Oulu, Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut 18.6.2017

M19 200 m
1. Jesse Haikola 25,01 (tuuli -0,7)

M 400 m aidat
1. Vesa Kittilä 53,73

 

Nurmijärvi, Nuorten eliittikisat 15.6.2017

M19 400 m aidat
1. Vesa Kittilä 54,98

 

Hämeenlinna, Kansalliset nuorisokilpailut 14.6.2017

M19 400 m aidat
1. Vesa Kittilä 55,55

 

Rovaniemi, 200 m kilpailut 13.6.2017

M 200 m
2. Jesse Haikola 24,86 (tuuli +1,9)

 

Kokkola, Kälviän kentän vihkiäiskilpailut 10.6.2017

M 200 m
3. Vesa Kittilä 22,74 (tuuli -0,2)

 

Lahti, Youth Athletic Games 9.-11.6.2017

T10 60 m
3. Saara Rahlan 9,32 (ae 9,16)

T10 1000 m
10. Saara Rahlan 3.48,97

T10 Pituus
5. Saara Rahlan 406 (karsinta 406)
 

 

Kokkola, aluekilpailut 6.6.2017

M 400 m
1. Vesa Kittilä 50,52

 

Tampere, Nuorison kirmaisut 28.5.2017

M 400 m aidat
1. Vesa Kittilä 54,78

 

Oulu, Ratakauden avaus 21.5.2017

M 150 m
4. Jesse Haikola 18,71 (tuuli -2,8)

M 300 m
4. Jesse Haikola 38,58

 

Liminka, Maastojuoksun PM-kisat 29.4.2017

T9 1,1 km
5. Susa Kallio 6.27

T10 1,1 km
5. Saara Rahlan 4.52
9. Nea Kallio 6.17

 

Oulu, Nuorten PM-maantiejuoksut 8.4.2017

T11 1,8 km
6. Nea Kallio 12.01

 

Oulu, 9-17-vuotiaiden halli-PM-kilpailut 12.2.2017

T10 60 m
1. Saara Rahlan 9,50

T10 Pituus
1. Saara Rahlan 475

 

Oulu, PM-hallikilpailut 29.1.2017

M 400 m
1. Vesa Kittilä 52,99

 

Mustasaari, Urheiluoppilaitosten yleisurheilun hallimestaruuskilpailut 17.1.2017

M19 300 m
5. Vesa Kittilä 36,32

(1000 m viesti)
1. Kuortaneen Urheilulukio (4. osuus Vesa Kittilä) 2.02,51